Z karlovarské nemocnice utekl nemocný tuberkulózou

Policisté intenzivně pátrají po cizinci, který z karlovarské nemocnice utekl s velmi nakažlivou formou tuberkulózy. Na území Česka je nelegálně a nemá zdravotní pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

infekční klinika

Cizinec utekl z nemocnice den před ukončením hospitalizace, kdy mu byl předložen účet za léčení, který přesahoval částku 100 tisíc korun. "Nebezpečí spočívá v tom, že není vyléčen a měl pokračovat v ambulantní léčbě. Náklady na drahou léčbu nemocnici nikdo nezaplatí," konstatovala mluvčí karlovarské nemocnice Zdena Marková.

O útěku nemocného muže už byla informována policie, která po něm intenzivně pátrá. Protože muž neměl žádný doklad totožnosti, zná policie jen jeho jméno. Cizinec navíc uvedl, že se zdržuje někde na Chebsku. Podle mluvčí karlovarské policie Evy Plíhalové proto bude pátrání po muži asijského původu náročné. Policie totiž neví, zda jde o Vietnamce, nebo jiného Asiata, i když lékaři a ošetřující personál karlovarské nemocnice jsou přesědčeni, že o Vientamce skutečně šlo. Pokud by to byla paavda, policii by to značně zjednodušilo situaci. "Já si myslím, že mezi tou komunitou už jsou i tací, co pomáhají policii."

Tuberkulóza je infekční onemocnění, proti kterému očkování neposkytuje stoprocentní ochranu. K nákaze dochází většinou při dlouhodobém a trvalém kontaktu s nemocným. Léčba trvá několik měsíců. V případě, že se neléčí, může skončit smrtí.

Markéta Kaclová, Jiří Brechličuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme