Z Kladna se má stát vyloučená lokalita. Příval nepřizpůsobivých je obrovský, tvrdí primátor

Vedení Kladna chce celé město označit za vyloučenou lokalitu. Rozhodnutí ale může vyvolat žaloby, informují Hospodářské noviny. Primátor Milan Volf z Volby pro Kladno nicméně rozhodnutí hájí. Příval takzvaných nepřizpůsobivých je podle něj obrovský. Kladno chce opatřením zabránit růstu sociálně vyloučených lokalit.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladenské věžáky, město Kladno

Kladenské věžáky, město Kladno | Foto: Jana Káninská

Města a obce mohou od začátku léta díky novele zákona o hmotné nouzi prohlásit některé své části za sociálně vyloučené lokality.

Noví nájemníci pak ztrácí nárok na doplatek na bydlení, který mnohdy končil u majitelů ubytoven a předražených bytů. Na tuto sociální dávku mají nárok také matky samoživitelky nebo ovdovělé důchodkyně.

Vedení Kladna ale nechce vybrat jen některé své části. Za vyloučenou lokalitu má v plánu podle Hospodářských novin označit celé třinácté největší město v republice.

Podle deníku se může opatření vyvolat řadu žalob. Primátor Kladna Milan Volf si ale za rozhodnutím stojí.

„Nám sem chodí nepřizpůsobiví a jejich příval je obrovský. Tohle je jediný způsob, jak můžeme říct dost. Sociálně slabí nám ovládají město a pracovní úřad, který dávky vyplácí, jim k tomu dává podmínky," vysvětluje Volf.

Za vyloučené lokality chtějí části města označit také v Mostě, Bohumíně nebo Aši. Nikde to ale nebude v takovém rozsahu jako v Kladně.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme