Z lanovky v areálu Monínec spadlo dítě a vážně se zranilo. Vrtulník ho přepravil do nemocnice

Z lanovky v lyžařském areálu Monínec na Příbramsku ve středu spadlo dítě, je vážně zraněné. Vrtulník ho přepravil do pražské nemocnice v Motole s podezřením na vnitřní poranění. Dítě spadlo do hlubokého sněhu zhruba z osmimetrové výšky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Čertovu horu v Harrachově vedou dvě čtyřsedačkové lanovky. Alfa a Delta, která je v provozu celoročně | Foto: Jaroslav Hoření | Zdroj: Český rozhlas

Záchranářům byl pád dítěte ze zhruba osmimetrové výšky do hlubokého sněhu ohlášen před 12:00. Dítě bylo při vědomí.

„U dítěte měl zasahující lékař podezření na vnitřní poranění v oblasti břicha, kde se mu udělala modřina. Malý pacient byl tedy záchranáři zafixován do vakuové matrace, byl mu zajištěn žilní vstup a záchranáři mu podali nezbytné léky a poté byl letecky transportován do motolské nemocnice,“ říká mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Podle provozovatele areálů Jaroslava Krejčího dítě jelo na lanovce už poněkolikáté. Nejdříve jezdilo s otcem, poté jelo s matkou. Proč dítě spadlo, zatím Krejčí neví. Okamžitě po nahlášení pádu vyjel člověk z areálu k místu na skútru se záchranářem.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme