Z léčebny v Bohnicích utekli dva nebezpeční devianti

Z psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích včera večer společně uprchli dva devianti. Byli tam na sexuologické léčbě. Po sedmnáctiletém Davidu Šimáčkovi a pětadvacetiletém Janu Burianovi pátrá policie. Zřejmě zůstanou v nejbližších dnech v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Šimáček, Jan Burian | Zdroj: ČTK

Mluvčí pražské policie Eva Brožová Radiožurnálu řekla, že oba bohničtí chovanci jsou velmi nebezpeční. Občany proto v souvislosti s jejich útěkem nabádá k obezřetnosti.

"Mladší z uprchlíků se měl v roce 2005 dopustit znásilnění, za které byl odsouzen a umístěn do pražské léčebny. Jedná se o osobu se sexuální anomálií," uvedla na adresu Šimáčka policejní mluvčí.

Burian v 1998 ještě jako mladistvý zavraždil starou ženu a následně se pokusil s ní souložit. Již předtím se opakovaně dopustil pohlavního zneužívání nezletilých dívek. Znalci z oboru ho označili za devianta se sklonem k sexuálnímu sadismu a agresivitě. I jemu proto soud nařídil ústavní léčbu.

Šimáček má 155 centimetrů vysokou štíhlou postavu, šedozelené oči a hnědé vlasy. Na pravém rameni má vytetovanou hlavu draka. V době útěku měl na sobě šedé kalhoty a modrou mikinu. Burian je vysoký asi 175 centimetrů a má plnoštíhlou postavu, modré oči a hnědé, nakrátko ostříhané vlasy. Oblečen byl do světlých plátěných kalhot a světlešedé mikiny.

Pokud by občané mohli k hledaným poskytnout jakékoli informace, mohou zatelefonovat na čísla 974 853 530, 974 858 101 nebo na linku tísňového volání 158.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme