Z loupeže 77 milionů u Slavkova jsou podezřelí bývalí policisté, peníze se nenašly

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes rozkryli okolnosti loupežného přepadení ve Slavkově z roku 2006. Skupina čtyř mužů převlečených za policisty tehdy zastavila vůz bezpečnostní agentury a odvezla si skoro 80 milionů korun. Kde skončily peníze, se zjistit nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z loupěžného přepadení u Slavkova jsou podezřelí tři expolicisté | Zdroj: ČTK

V roce 2006 to byl jeden z největších kriminálních případů. Ozbrojení lupiči, převlečení za policisty, tehdy 9. srpna přepadli u Slavkova u Brna na Vyškovsku vůz bezpečnostní služby. Pod pohrůžkou požití ručního protitankového granátu se jim podařilo ukrást 77 milionů 140 tisíc korun a zmizet beze stopy.

Podezřelým byl tehdy i velitel obrněného vozu, který peníze převážel. Ten v roce 2010 beze stopy zmizel a bylo po něm vyhlášeno pátrání. Jenže policistům chyběly důkazy a případ byl nakonec odložen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detektivové z ÚOOZ oznámili podrobnosti k přepadení vozu s penězi z roku 2006. Detaily zjišťovala redaktorka Kateřina Pichalová.

Zlom pak nastal v roce 2014, kdy detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zjistili, že muži, které dříve prověřovali v souvislosti se slavkovskou loupeží, chystají další přepadení. Tentokrát ve Veselí na Moravě. Na svědomí měli zřejmě také další loupeže, ke kterým došlo v Praze.

V březnu 2015 proto vznikla pracovní skupina složená z detektivů ÚOOZ a kriminalistů z Brna. V polovině března na základě důkazů postupně zadrželi čtyři muže.

„Ve středu 18. března 2015 došlo v ranních hodinách na Brněnsku k zadržení dvou osob ve věku 41 a 42 let, podezřelých z prověřovaných trestných činů. Týž den ve večerních hodinách bylo zahájeno trestní stíhání celkem čtyř osob, bývalých policistů,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Detektivové je obvinili z organizované loupeže a také vraždy. Jeden z bývalých policistů totiž zavraždil komplice, velitele obrněného vozu. Jeho ostatky se našly 19. března v obci Drásov na Brněnsku na pozemku firmy hlavního podezřelého z loupežného přepadení, proti kterému dodnes neměli policisté důkazy. Totožnost mrtvého by měly potvrdit testy DNA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detektivové z ÚOOZ oznámili podrobnosti k přepadení vozu s penězi z roku 2006. O případ se zajímá investigativní reportér ČRo Janek Kroupa

Pachatelů tedy bylo celkem pět, čtyři policisté a také řidič obrněného auta, který byl později zavražděn. Všichni jsou momentálně ve vazbě a hrozí jim za organizovanou loupež až patnáct let vězení. Za vraždu pak může jeden z nich dostat i výjimečný trest.

Policisté po výslechu podezřelých našli také ruční protitankový granát, který byl použit během loupeže. Byl odhozen v rybníku nedaleko Drásova.

Při přepadení obrněného transportéru u Slavkova zmizelo 77 milionů korun. Loupež je považována za jednu z největších v Česku | Foto: ČTK

bre, Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme