Z loupeže 77 milionů u Slavkova jsou podezřelí bývalí policisté, peníze se nenašly

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes rozkryli okolnosti loupežného přepadení ve Slavkově z roku 2006. Skupina čtyř mužů převlečených za policisty tehdy zastavila vůz bezpečnostní agentury a odvezla si skoro 80 milionů korun. Kde skončily peníze, se zjistit nepodařilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z loupěžného přepadení u Slavkova jsou podezřelí tři expolicisté

Z loupěžného přepadení u Slavkova jsou podezřelí tři expolicisté | Zdroj: ČTK

V roce 2006 to byl jeden z největších kriminálních případů. Ozbrojení lupiči, převlečení za policisty, tehdy 9. srpna přepadli u Slavkova u Brna na Vyškovsku vůz bezpečnostní služby. Pod pohrůžkou požití ručního protitankového granátu se jim podařilo ukrást 77 milionů 140 tisíc korun a zmizet beze stopy.

Podezřelým byl tehdy i velitel obrněného vozu, který peníze převážel. Ten v roce 2010 beze stopy zmizel a bylo po něm vyhlášeno pátrání. Jenže policistům chyběly důkazy a případ byl nakonec odložen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detektivové z ÚOOZ oznámili podrobnosti k přepadení vozu s penězi z roku 2006. Detaily zjišťovala redaktorka Kateřina Pichalová.

Zlom pak nastal v roce 2014, kdy detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zjistili, že muži, které dříve prověřovali v souvislosti se slavkovskou loupeží, chystají další přepadení. Tentokrát ve Veselí na Moravě. Na svědomí měli zřejmě také další loupeže, ke kterým došlo v Praze.

V březnu 2015 proto vznikla pracovní skupina složená z detektivů ÚOOZ a kriminalistů z Brna. V polovině března na základě důkazů postupně zadrželi čtyři muže.

„Ve středu 18. března 2015 došlo v ranních hodinách na Brněnsku k zadržení dvou osob ve věku 41 a 42 let, podezřelých z prověřovaných trestných činů. Týž den ve večerních hodinách bylo zahájeno trestní stíhání celkem čtyř osob, bývalých policistů,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Detektivové je obvinili z organizované loupeže a také vraždy. Jeden z bývalých policistů totiž zavraždil komplice, velitele obrněného vozu. Jeho ostatky se našly 19. března v obci Drásov na Brněnsku na pozemku firmy hlavního podezřelého z loupežného přepadení, proti kterému dodnes neměli policisté důkazy. Totožnost mrtvého by měly potvrdit testy DNA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detektivové z ÚOOZ oznámili podrobnosti k přepadení vozu s penězi z roku 2006. O případ se zajímá investigativní reportér ČRo Janek Kroupa

Pachatelů tedy bylo celkem pět, čtyři policisté a také řidič obrněného auta, který byl později zavražděn. Všichni jsou momentálně ve vazbě a hrozí jim za organizovanou loupež až patnáct let vězení. Za vraždu pak může jeden z nich dostat i výjimečný trest.

Policisté po výslechu podezřelých našli také ruční protitankový granát, který byl použit během loupeže. Byl odhozen v rybníku nedaleko Drásova.

Při přepadení obrněného transportéru u Slavkova zmizelo 77 milionů korun. Loupež je považována za jednu z největších v Česku | Foto: ČTK

bre, Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme