Z Nuselského mostu slaňovali vozíčkáři i vicepremiér Bělobrádek

Nejméně třicet odvážlivců dnes slaňovalo z pražského Nuselského mostu. Někteří se přitom neváhali vzdát ani té poslední špetky jistoty a nechali se spustit v invalidním vozíku. Touto adrenalinovou podívanou odstartoval pátý ročník bezbariérového festivalu na podporu Jedličkova ústavu Pojď dál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nuselský most slanil i reportér Radiožurnálu Pavel Petr

Nuselský most slanil i reportér Radiožurnálu Pavel Petr | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Slaňování z Nuselského mostu si vyzkoušela na vlastní kůži i reportérka Radiožurnálu.

Z Nuselského mostu se nechala spustit i šestnáctiletá Markéta, která je na vozíček odkázaná stále. „Na jednu stranu se hrozně těším, ale i bojím,“ přiznala Radiožurnálu ještě na mostě. Sestup ale zvládla na jedničku.

Spolu s Markétou slaňoval instruktor Filip. Právě překonávání strachu a osobních limitů je podle něj klíčem k plnohodnotnějšímu životu.

„Pracuju s jedním klukem už nějakých 10 let a po jednom táboře, který jsme spolu absolvovali, se vrátil do školy a všichni říkali: Byl jsem u moře, byl jsem támhle. A on: No já jsem slaňoval a jezdil jsem na vodu a byl jsem v jeskyních. A víceméně se takto vrátil zpátky na takovou tu normální úroveň a v podstatě ty děti strčil do kapsy,“ řekl pro Radiožurnál instruktor Filip.

Kdo se v sobotu odvážil opustit svou komfortní zónu, tak se do ní zase v pořádku vrátil a i s vozíčkem dosedl do parku přímo pod mostem. Tam právě začínal festival Pojď dál

„Myšlenka, že handicapovaní lidé nejsou žádné slabší kusy, ale že jsou schopní sportovat, pracovat,“ přiblížila Radiožurnálu jeho cíl organizátorka Zdena Selingerová.

Festival zakončí koncert kapely The Tap Tap s premiérou klipu k písni Noha na kolejích.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme