Z oblohy dnes dopadá sluneční svit i déšť

Od jihozápadu se do střední Evropy se rozšiřuje výběžek vyššího tlaku vzduchu, po jehož přední straně k nám od západu proudí chladný vzduch. Dnes tedy bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, na horách sněhové. Nejvyšší denní teploty vytoupí na 4 až 8 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 1 stupně. Vát bude mírný západní až severozápadní vítro síle 2 až 6 metrů za sekundu. Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup. Rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během noci k nám přes Francii a Německo postoupí teplá fronta. V úterý tedy čekejme polojasno, od jihozápadu postupně přibývání oblačnosti, v Čechách s občasným deštěm, na jihozápadě Čech zpočátku i mrznoucím. Na horách se zpočátku objeví srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem nuly. Na Šumavě a v Krušných horách kolem 4 stupňů. Vát bude mírný jižní až jihovýchodní vítr silou 2 až 6 metrů za sekundu. Rozptylové podmínky budou v noci a ráno vzhledem k možným mlhám nepříznivé, přes den ale postupně dobré. Tlaková tendence: zpočátku setrvalý stav, během dne slabý pokles.

Ve středu bude většinou zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Ojediněle může mrholit, na východě území se místy objeví slabý déšť. Na horách (a během dne i v nižších polohách) místy oblačnost prořídne. Nejnižší noční teploty 3 až -1 stupeň, nejvyšší denní 4 až 8 stupňů Celsia, v místech se zmenšenou oblačností kolem 12 stupňů. Očekává se mírný jižní až jihozápadní vítr o síle 2 až 6 metrů za sekundu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme