Z pátku na sobotu bude silně sněžit, nejvíc na východě Čech

Meteorologové vydali varování před intenzivním sněžením. Od pátečního pozdního odpoledne do sobotního rána má zasáhnout hlavně východní části Čech a částečně i západ Moravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - U rozhlasu | Foto: Khalil Baalbaki

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Olomoucký a pro Vysočinu.

"Očekáváme trvalejší srážky, zejména v Čechách. Dešťové srážky se budou od západu postupně měnit na sněhové. Hranice sněžení bude v Čechách v pátek ráno kolem 900 metrů nad mořem, k večeru postupně kolem 400 metrů," uvedl ČHMÚ.

V pátečních pozdních odpoledních a večerních hodinách očekávají meteorologové intenzivní sněžení zejména ve východní části Čech a částečně na západě Moravy. Na Moravě a ve Slezsku má sněžit až v noci z pátku na sobotu, většinou ve vyšších polohách.

ČHMÚ upozornil, že hrozí snížená viditelnost a mokrý sníh může zůstávat ležet na silnici. Po intenzivních srážkách se místy očekává i vzestup hladin řek. Ojediněle dosáhnou prvního stupně nebezpečí, tedy stavu bdělosti, vylít ze břehů by se ale neměly.

Martin Hromádka, Tereza Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme