Z plzeňské věznice uprchli dva vrazi

Policisté se samopaly pátrají v okolí Plzně po dvou zločincích na útěku. V úterý dopoledne uprchli z věznice Bory, kde si odpykávali tresty za vraždy. Vězeňská služba přiznala, že trestanci utekli z vězení ukryti na nákladním voze v paletách a pomáhala jim přitom třetí osoba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Čabrada (uprostřed na archivním snímku) | Zdroj: ČTK

"Oba dva jsou ve výkonu trestu za trestné činy vraždy. Jedná se o Rostislava Roztočila, 58letého hledaného vězně, 180 centimetrů vysokého, který má pleš a modrozelené oči. Druhý je 29letý Roman Čabrada, 186 centimetrů vysoký, má hnědé vlasy, hnědé oči a tetování po celém těle," sdělila policejní mluvčí Ilona Týmlová.

Podle mluvčího ministerstva spravedlnosti Petra Dimuna pátrání po Rostislavu Roztočilovi a Romanu Čabradovi pokračuje po celé republice. Zatím ale bezvýsledně. V akci je i vrtulník, hlídky se samopaly kontrolují silnice. Zvýšená ostraha platí na hraničních přechodech. Zločincům se podařilo z vězení zmizet v půl jedenácté dopoledne. První policejní zátarasy se ale objevily na dálnici do Prahy teprve kolem 15. hodiny, tedy nejméně čtyři hodiny po útěku.

Čabrada si odpykával trest za vraždu německého starosty a obchod s drogami, Roztočil za vraždu egyptského studenta. Tvrdí ale, že vraždu nespáchal. Jeho případem se zabýval i Spolek Šalamoun.

Rostislav Roztočil | Foto: ČTK

Ministr spravedlnosti Pavel Němec nařídil generálnímu řediteli vězeňské služby Luďku Kulovi provést kontrolu okolností útěku. V případě, že se zjistí nedbalost ze strany pracovníků vězeňské služby, ministr bude žádat přísné kázeňské, případně personální tresty.

Ještě v úterý večer Kula na Němcovu výzvu reagoval odvoláním ředitele plzeňské věznice Bory. Potvrdil také, že do věznice vyšle komisi, která okolnosti útěku prošetří.

Marika Táborská, Marie Matúšů, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme