Z pohledu záchranářů nebyly tyto Vánoce výjimečné

Letošní vánoční svátky nevybočily z průměru předchozích let. Hasiči, záchranáři i policisté měli zhruba stejně práce jako jindy. Hasiči likvidovali několik požárů od svíček, které vzplály například na adventním věnci. Na Štědrý den zachránili ve Zlínském kraji štěně, které se topilo v řece Moravě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sanitka

sanitka | Foto: Marián Vojtek

Nejtěžším případem záchranářů bylo vyproštění ženy, kterou zavalila lavina v Krkonoších. Byla tři hodiny pod sněhem. Záchranáři ji našli, v bezvědomí převezli do královéhradecké fakultní nemocnice, tam ale zemřela.

Sanitky vyjížděly také k lehčím případům - k lidem s bolavým žaludkem nebo žlučníkovým záchvatem po přílišném hodování. Pražská policie řešila několik případů úmrtí, ani jedno ale nesouviselo s násilným činem.

Do těchto chvil zahynulo při dopravních nehodách o letošních Vánocích výrazně méně lidí. Dosud to jsou totiž pouze dvě osoby, zatímco před rokem zemřelo osm lidí. V končícím svátečním čase se stalo 555 havárií, což je asi o sto méně než v roce 2007.

Přečtěte si také: Hasiči likvidovali požár horské chaty

Milan Kopp, Hana Albertová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme