Z radnice Brno-Žabovřesky se ztratila stovka voličských průkazů

Stovka voličských průkazů se ztratila na úřadě městské části Brno-Žabovřesky. Radnici na to upozornil obyvatel, který náhodou jeden z lístků našel na ulici. Podle ministerstva vnitra úřad ještě žádný voličský průkaz nevydal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby | Foto: Český rozhlas

Vladimír Řepka z tiskového odboru ministerstva vnitra upozornil, že radnice v Žabovřeskách teď začne vydávat průkazy s jiným razítkem.

„Byly orazítkovány nové voličské průkazy modrým razítkem a číslem,“ uvedl s tím, že na ztracených volebních průkazech Úřadu městské části Brno-Žabovřesky, které ministerstvo vnitra zneplatnilo, bylo razítko černé.

Podle Řepky bude muset o tom, že průkazy s černým razítkem jsou neplatné, upozornit volební komise po celé republice i v zahraničí.

Vydávání voličských průkazů, které umožní hlasovat mimo místo trvalého bydliště, začalo ve čtvrtek 10. října. Stačí si o něj zažádat a vyzvednout si ho.

„Do všech volebních místností, jak v ČR, tak v zahraničí půjde informace o tom, že voličské průkazy orazítkované černě a bez čísla jsou neplatné a mají přijímat pouze voličské průkazy modré s číslem,“ uvedl.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme