Z trhu musí zmizet doplněk stravy s obsahem látky na čištění potrubí

Už šest nebezpečných přípravků zakázali letos kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Celková hodnota zakázaného zboží přesahuje pět milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky

Léky | Foto: Jason Rogers, CC BY 2.0

Lidé ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce znemožnili prodeje některých šarží výrobků na podporu erekce.

V jednom případě obsahovaly nedovolenou bylinu a v dalších dvou případech farmakologickou látku, kterou mohou obsahovat pouze léky, nikoli doplňky stravy.

Kontroloři zakázali také prodej několika přípravků pro sportovce. Jeden z výrobků dokonce poškozoval zdraví zákazníků, další dva přípravky obsahovaly nedovolené látky.

Nově upozorňuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce na výrobek s názvem Miracle Mineral Supplement, který na internetu slibuje vyléčení skoro všech nemocí. Výrobek ale obsahuje chloritan sodný, kterým se čistí zvířecí kotce nebo vzduchová potrubí.

Martin Hromádka, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme