Z týmu Mlýn je Vltava; tři členové museli odejít

Policejní tým Mlýn, který ještě jako ministr vnitra zřídil dnešní premiér Stanislav Gross, pokračuje dál ve své práci, ale pod jiným jménem. Šéf protikorupční policie Jiří Pálka vydal podle informací Radiožurnálu na přelomu ledna a února rozkaz, který tým, tentokrát se jménem Vltava, začleňuje do svých struktur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní bezpečnostní úřad | Foto: Národní bezpečnostní úřad

Policejní skupinu museli neočekávaně opustit tři vyšetřovatelé, kteří se zabývali případem možného zmanipulování prověrek Národního bezpečnostního úřadu. Mluvčí protikorupční policie Jana Moravcová odmítla vysvětlit proč: "Jedná se v tomto případě o interní záležitost, kterou nehodláme komentovat."

Tento krok policejního vedení zaskočil místopředsedu sněmovny a stínového ministra vnitra Ivana Langera: "Je to podezřelé a já doufám, že ti, kteří o tom odvolání rozhodli, si velmi pečlivě zvážili důvody toho odvolání a jsou si vědomi důsledků, které v případě, když to vyšetřování nepřinese konkrétní a jasné výsledky, ať již tak, nebo tak, ponesou plnou odpovědnost."

Langer na podzim policii sdělil, že ho oslovil před lety někdejší bezpečnostní šéf NBÚ Martin Hejl s tím, že mu pomůže, aby jeho prověrka proběhla bez problémů.

Odvolání policistů přišlo ve chvíli, kdy vyšetřovatelé podle důvěryhodných informací Radiožurnálu získali mimo jiné poznatek, že některým z vysoce postavených policistů byla učiněna obdobná nabídka jako Langerovi. Zda jí využili, bylo otázkou dalšího šetření, a to se teď nevysvětleným personálním zásahem výrazně zkomplikovalo.

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme