Z únosu bankéře Roselliho obviněni už dva podezřelí

Mezi obviněnými z únosu italského bankéře Giuseppe Roselliho je zřejmě i příbramský podnikatel a šéf místního fotbalového klubu Marila Jaroslav Starka. Uvedla to agentura ČTK s odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů. Policie Radiožurnálu tuto informaci nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Podezřelými z únosu šéfa Union Group jsou dva Češi, které už policie obvinila z vydírání. Pro jednoho požádala soud o uvalení vazby. Policie dnes vyslýchala i další dvě osoby, které by do případu mohly být zapletené.

Předseda představenstva Union Group byl unesen minulé pondělí večer i se svým osobním strážcem, o den později byl propuštěn. Únosci měli Roselliho násilím nutit podepisovat dokumenty, které jim měly umožnit získat kontrolu nad Union bankou.

Podle informací z obchodníku rejstříku Roselli žije a podniká právě v Příbrami.

Kriminalisté začali prověřovat i soudce Krajského soudu v Ústí nad Labem Jiřího Berku. Ten se možná dopustil trestného činu tím, že na základě padělaných listin poslal Union banku do konkursu. Když to ale zjistil, sám konkurs zase zrušil. S jeho vydáním trestnímu stíhání dal souhlas, jak žádá zákon, prezident republiky i premiér.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme