Z výbuchu ve Frýdku-Místku je podezřelý majitel domku

Policisté se domnívají, že výbuch dvou ručních granátů v rodinném domě ve Frýdku-Místku způsobil jeho pětačtyřicetiletý majitel. Motiv činu ale zatím zůstává nejasný. Tři muže a ženu, kteří byli uvnitř domu v době exploze, policisté už delší dobu podezírají z majetkové trestné činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel je podezřelý, že v pátek ve tři hodiny ráno vhodil jeden granát do přízemí svého domu a druhý později do zahrady. Českému rozhlasu v Ostravě to potvrdila mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. Pachatel výbuchu může být stíhán za nedovolené ozbrojování a ublížení na zdraví. Blížší informace o postupu vyšetřování policie zatím nechce poskytnout. Při výbuchu granátů byl kromě majitele zraněn také 38letý muž, který se nacházel v domku. Jeho léčení potrvá asi dva týdny.

Policie zpočátku prošetřovala tři možné verze, jak k explozi mohlo dojít. První variantou byl útok neznámého pachatele zvenčí, neboť takto byla událost nahlášena na linku tísňového volání. Další variantami pak byla možná hádka mezi majitelem a jeho přáteli, kteří se zdržovali v domě, a nebo nešťastná náhoda.

Ivo Čelechovský, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme