Za chyby v tendru zaplatí pardubické vodárny rekordní pokutu, potvrdil ÚOHS

Šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj potvrdil rekordní devítimilionovou pokutu společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice. Na vině je chyba v tendru za 300 milionů korun na modernizaci biologické čistírny odpadních vod v Semtíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec

Úřadu také vadí, že ho firma neinformovala o tom, že už s vítězem tendru uzavřela smlouvu.

Vodovody a kanalizace Pardubice trvají na tom, že tendr byl zadán transparentně. Ředitel společnosti Josef Fedák chyby odmítá, pokuta je podle něj nepřiměřená:

„Zatím dal úřad asi nejvyšší pokutu řádově dva miliony za tendr, který byl za dvě miliardy. Je pravda, že úřad říká, že tato pokuta není diskriminační, že může dát procento z výše zakázky, ale když si vezmeme veškeré soutěže a tu výši, tak ta pokuta vůbec neodpovídá případným nejasnostem, které se vyskytly.“

„V současné době nám vlastně zbývá obrátit se na správní soud. Samozřejmě budeme jednat o možnosti poskytnutí dotace, protože jsme přesvědčeni, že soutěž byla transparentní a že případná pochybení neměla na transparentnost soutěže takový vliv,“ prohlásil Fedák.

Sankci ÚOHS poprvé uložil loni v prosinci, teď zamítl podaná odvolání.

ČRo, Matěj Skalický, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme