Za dodávání drog a mobilů do věznic obviněno přes 50 osob

Policii se podařil zátah na dodavatele drog a mobilních telefonů do českých věznic. Při dvou souběžných operacích - Motýlek a Gaston - policisté rozprášili síť výrobců a dealerů. V souvislosti s tím obvinili celkem 53 lidí. Mezi nimi jsou bývalí a současní zaměstnanci vězeňské správy, trestanci a jeden člověk z Výzkumného ústavu léčiv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zabavené drogy | Zdroj: ČTK

Podle kriminalisty Luboše Beznosky objevili také čtyři laboratoře na výrobu pervitinu, zajistili 15.800 dávek této drogy a tři a půl kilogramu efedrinu; zabaveny byly i peníze a zbraně. Beznoska říká, že zatím jde o největší zátah proti těmto zdrojům. "Tyto kanály měly za úkol to, aby se do věznice dostávaly jak mobilní telefony, SIM karty, tak omamné a psychotropní látky."

Podle šéfa Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse je právě pervitin mezi trestanci jednou z nejoblíbenějších drog. Omamné a psychotropní látky se přitom v nápravných zařízeních prodávaly až za čtyřnásobek ceny na černém trhu.

Jen v souvislosti s pašováním drog a techniky do věznice ve Vinařicích na Kladensku bylo obviněno 24 lidí. Potvrdil to ředitel kladenské policie Vladimír Hrotík. "Z tohoto počtu se jednalo o dva zaměstnance věznice, z toho jednoho ve služebním poměru, dále o jednoho bývalého zaměstnance vinařické věznice a 11 odsouzených. Podali jsme celkem 7 návrhů na vzetí do vazby, tři z nich byly akceptovány."

Celá policejní operace trvala 13 měsíců.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme