Za falešné řidičáky tři a půl roku

Tři a půl roku stráví ve vězení bývalý policista a tři roky majitel autoškoly ve Valašském Meziříčí, kteří patřili k partě obhodníků s falešnými řidičskými průkazy. Další dva bývalé policisty potrestal Okresní soud ve Vsetíně podmínkou, vietnamského tlumočníka zprostil obvinění. Řidičské průkazy se dostaly do rukou desítek členů vietnamské komunity, kteří nikdy nesložili požadované zkoušky. Policisté pobírali za jedno falešné potvrzení až dvanáct tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doklady | Foto: Jan Rosenauer

Nejvyšší trest si odnesl bývalý vedoucí 3. skupiny dopravního inspektorátu ve Vsetíně - tři a půl roku odnětí svobody ve věznici s dozorem a pěněžitý trest ve výši 10 tisíc korun. U policie nesmí žádat o zaměstnání po dobu pěti let. Podobně se provinili jeho dva další kolegové, ovšem v daleko menším rozsahu. Ti byli proto potrestáni podmíněnými tresty ve výši 18 měsíců a zákazem činnosti u policie na čtyři roky. Majitel autoškoly odešel od soudu s tříletým nepodmíněným trestem a padesátitisícovou pokutou.

Obžalovaní podle státního zástupce vydali 138 řidičských průkazů bez toho, aby jejich majitelé vykonali předepsané zkoušky. Drtivá většina průkazů skončila u členů místní vietnamské komunity. Obžalovaní měli svým jednáním vydělat přes čtvrt miliónu korun.

Ač státní zástupce Petr Bareš žádal trest za téměř 140 skutků, soud jich nakonec uznal jen 45. "Soud vycházel skutečně z toho, co je nesporné, čili to další jsou zřejmě spekulace, ale počkám na písemné vyhotovení (rozsudku) a pak uvidím", řekl po skončení soudního jednání žalobce.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme