Za hanobení židovských hrobů veřejně prospěšné práce

Zničení židovského hřbitova v Uhříněvsi si musejí dva z pachatelů odpracovat - tak zní výrok Obvodního soudu pro Prahu 10. Židovské náhrobky skupina mladíků v Praze-Uhříněvsi poničila loni. Před soudem stanuli dva a byli odsouzeni za spáchání trestných činů s rasovým podtextem. Způsobená škoda dosáhla téměř 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Stanislav Karásek a Tomáš Rybníček si podle samosoudce Richarda Petráska odpracují několik set hodin veřejně prospěšných prací. "Obžalovaný Rybníček byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací v trvání 400 hodin a obžalovaný Karásek k trestu obecně prospěšných prací v trvání 300 hodin."

Ačkoli si Karásek ponechal lhůtu na odvolání, státní zástupkyně Eva Novotná doufá, že si trest odpyká. "Hanobí hroby a je tam ještě rasový podtext, tak to rozhodně není trestný čin, který by měl malou společenskou nebezpečnost."

K usvědčení pachatelů přispěla i jejich vlastní videonahrávka. Stíhání ostatních pěti mladých vandalů policie odložila kvůli jejich nízkému věku.

Marika Táborská, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme