Za Jaroslavem Hausdorem

V neděli večer zemřel ve věku 55 let náš dlouholetý kolega Jaroslav Hausdor. Do Československého rozhlasu nastoupil v roce 1972 a rozhlas se stal jeho světem na 31 let. Vy, posluchači, jste ho znali jak v Československém, tak později v Českém rozhlase jako hlasatele zpráv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Hausdor | Foto: Jan Rosenauer

V posledních letech pracoval ve zpravodajské směně. Daboval také menší role v televizi, namlouval komentáře k cestopisným dokumentům, jeho hlas byl slyšet i v Objektivu České televize.

My v rádiu, v něm ztrácíme nejen kolegu. Znali jsem ho léta a k rozhlasu patřil, spoluvytvářel ho a podepsal se v tom dobrém i na nás.

Jakákoli slova jsou zbytečná, brání se minulému času. Sám nebyl přítelem frází. Nejlepší bude připomenout si to, co Jarda napsal o sobě sám...

"Zní to smutně, ale na svět jsem přišel už v první polovině dvacátého století v naší stověžaté Matičce.

Po dvouletém působení v tehdejší Československé televizi jsem se přihlásil do konkursu na rozhlasového hlasatele a ono to vyšlo. Je tomu už neuvěřitelných 31 let a prožil jsem tu mnoho dobrého, poučného, hodně legrace i přátelství. O věcech nepříjemných pomlčím, rád si pamatuji jen dobré, na to špatné rád zapomínám."

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme