Za krach kampeličky má jít šest manažerů do vězení

Krajský soud v Ostravě potrestal šestici manažerů za krach Českomoravské družstevní spořitelny. Vyměřil jim tresty v rozmezí od pěti do osmi let. Nejpřísnější verdikt vynesl senát nad bývalým předsedou představenstva Petrem Bezručem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odsouzení manažeři ČMDS Bezruč (vlevo) a Drozdek | Zdroj: ČTK

Jednání manažerů zkrachovalé kampeličky popsal žalobce Alexander Dadam jako složité ekonomické machinace.

"V jednom případě obchod se směnkou a potom poskytnutí dvou půjček, kterým byly zvýhodněny jiné subjekty. Hovoříme v podstatě o prospěchu souhrnně víc jak 300 milionů korun," uvedl Dadam.

Někdejší šéf záložny Petr Bezruč celé vyšetřování považuje od začátku za komplot. Tvrdí, že z manažerů nikdo nic neukradl, a proti verdiktu se odvolal. S výší trestů nesouhlasí ani státní zástupce.

Soud přitom vynesl rozsudek až po pěti letech od doby, kdy státní zástupce poprvé v jednací síni přečetl obžalobu. Mnozí klienti zpočátku proces s napětím sledovali, na vyhlášení rozsudku už ale po nikdo z nich nepřišel.

Českomoravská družstevní spořitelna patřila k největším kampeličkám v zemi a peníze jí svěřilo přes 14.000 lidí. Zajišťovací fond klientům vyplatil přes 90 procent jejich úspor, celkem 1,18 miliardy korun.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme