Za krach Sazky může Hušák, říkají sportovci a žalují ho o miliardu korun

Miliardu korun požadují sportovní svazy po bývalém řediteli Sazky Aleši Hušákovi. Podaly už na něj žalobu o náhradu škody. Hušáka viní z odpovědnosti za pád loterijní společnosti, v jehož důsledku přišly o majetek. ČSTV byl největší akcionář Sazky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s.

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s. | Foto: Tomáš Adamec

„Žalobu může podat kdokoliv a jakkoliv. Ten, kdo podává žalobu, předloží důkazy. Důkazní břemeno je na něm, aby dokázal, že jsme něco takového udělali,“ říká Aleš Hušák.

Sporu před soudem se neobává. Naopak ho vítá.

„Konečně se probere příběh Sazky, krok za krokem a například nový předseda Jansta bude nutně konfrontován s tím, jaká byla jeho role v příběhu,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

O žalobě na Aleše Hušáka informoval redaktor Martin Drtina.

Žaloba má 44 stran a 144 příloh. A jde do velkých podrobností.

„Mapuje poslední roky v Sazce. To, jakým způsobem Aleš Hušák řídil společnost a mapuje i to kritické období, které Sazku dovedlo až do insolvence,“ potvrzuje mluvčí ČSTV Lenka Tichá.

Sazka byla pro sportovce vítaným přilepšením jejich příjmů. Ačkoliv penězovod kvůli prodražené dostavbě vysočanské multifunkční arény v posledních letech před krachem prakticky vyschl, mohly se svazy uklidňovat tím, že drží v rukou akcie národní loterijní jedničky. Až do května 2011.

Loterijní podnik za necelé 4 miliardy korun získaly v konkursu finanční skupiny PPF a KKCG. Tyto peníze šly ale věřitelům a sportovci z nich neviděli nic. Teď se chtějí zahojit na Hušákovi, který ve své rezidenci na Menorce sepisuje knihu, jak to bylo se Sazkou z jeho pohledu.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme