Za krádež destiček v Terezíně soud vynesl nepodmíněné tresty

Litoměřický okresní soud potrestal trojici mužů za krádež více než 800 bronzových destiček z Národního hřbitova v Terezíně. Tresty se pohybují od 3,5 do 4,5 roku nepodmíněně. Všichni byli odsouzeni v nepřítomnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník Terezín

Zloději destičky podle obžaloby ukradli loni v dubnu a prodali do sběrny asi za 50 tisíc korun. Policie ve sběrně našla jeden pytel s úlomky, ostatní se ztratily.

Soudce Jaroslav Svoboda nevyslyšel návrhy obhájců a uznal důkazy o vině obžalovaných Libora Mirga, Miroslava Daňa a Petra Hricka za zcela dostačující.

Žádný z nich si ale dnešní rozsudek nevyslechl. Dva z trojice obžalovaných jsou v Anglii a líčení proti nimi bylo vedeno jako proti uprchlým. Třetí obviněný - Miroslav Daňo - se dnes pro nemoc omluvil.

Soud rovněž uznal posudek znalce, který odhadl způsobenou škodu na více 1,7 milionu korun. Pachatelé ji mají Památníku v Terezíně uhradit v plné výši.

Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si vzaly lhůtu na rozmyšlenou.

Miroslav Zimmer, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme