Za krádež obrazu J. Zrzavého do vězení

Za krádež obrazu Jana Zrzavého Máří Magdaléna poslal ústecký krajský soud do vězení dva pachatele. Jeden byl odsouzen na šest a půl roku, druhý na čtyři roky. Zloději obraz ukradli loni v březnu z Galerie výtvarného umění v Roudnici nad Labem. Jeden z mužů se ale proti rozsudku na místě odvolal, druhý si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Krajský soud dospěl k závěru, že muži obraz, jehož hodnota je odhadována na 1,5 milionu korun, skutečně ukradli, i když se k tomuto činu nepřiznali. Usvědčily je záběry kamer umístěných v galerii a také odposlechy jejich telefonických hovorů. Oba pachatelé byli už v minulosti trestáni.

Policisté vzácné dílo vrátí do Roudnice v pátek. Obraz koupil před třiceti lety bývalý ředitel tamní galerie v jednom z pražských antikvariátů - tehdy toto dílo z roku 1916 nebylo signováno, takže jeho cena byla 30 tisíc korun. Ředitel poté obraz dovezl k Janu Zrzavému, který své autorství potvrdil a dílo dodatečně signoval.

Daniel Kopecký, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme