Za legalizaci marihuany demonstrovaly v Praze tisíce lidí

V Praze se v sobotu demonstrovalo za legalizaci konopí. Protestní pochod vyrazil ve 13 hodin z Karlova náměstí. Čeští zastánci legalizace marihuany se na začátku května setkávají pravidelně - teď už podvanácté - v rámci celosvětové akce letos nazvané Milion Marihuana March. Podle organizátorů budou protesty v dalších skoro 300 městech světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Milion Marihuana March 2009 | Zdroj: ČTK

V pražském parku Parukářka na Žižkově se sešly tisíce příznivců legalizace marihuany v Česku. Přišli hlavně mladí lidé tak kolem dvaceti let. Na konopný a hudební festival sem totiž dorazili účastníci protestního pochodu za legalizaci konopí Milion Marihuana March 2009.

Pochod vyšel z Karlova náměstí a na Parukářku dorazil kolem půl třetí. Účastníci přinesli transparenty s nápisy jako Kytka pro život a s obrázky rostlinky marihuany. Prodávala se tam i konopná zmrzlina.

Podle nového trestního zákoníku by mělo být přechovávání malého množství marihuany už jenom přestupek. Nový zákoník také poprvé rozlišuje trestní sazby za držení marihuany a jiných drog.

Organizátoři dnešní akce ale tvrdí, že je to málo, že by se marihuana měla povolit úplně. Navíc podle nich nový zákoník nespecifikuje, co je to malé množství.

Milan Kopp, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme