Za měsíc startuje druhý Běh pro Paměť národa. Přispěje k natočení příběhů pamětníků 20. století

  • Už za měsíc startuje druhý ročník fundrisingového Běhu pro Paměť národa.
  • Startovné jde na natáčení příběhů pamětníků 20. století – politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu. Výtěžek z běhu umožní natočit stovky jejich příběhů.
  • Vedle běhu proběhne doprovodný program s živou hudbou a netradičními sporty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh pro Paměť národa (archivní foto) | Foto: Paměť národa

Zaběhat a přispět k zaznamenání stovek životních příběhů si mohou opravdoví i rekreační sportovci, pro které jsou určené trasy od jednoho do deseti kilometrů. Vítány jsou ale také rodiny s kočárky, cyklisté nebo děti.

„Běžím pro Paměť národa, protože mám ráda příběhy a každý život je příběh. A navíc životy, které žijeme, jsou zároveň svědectvím doby, ve které žijeme," popsala jedna z patronek běhu, herečka Aňa Geislerová.

„Běžím pro Paměť národa, protože si myslím, že běh je pro člověka zdravý, fyzicky i psychicky, a taky proto, že se ukazuje, že je paměť národa velice krátká," přidává další z patronek, herečka Lenka Krobotová. Sestavu patronů doplňují ještě olympijští vítězové Eva Samková a Vávra Hradilek, sestry Ester a Lela Geislerovy a dokumentaristka Petra Nesvačilová.

Druhý ročník fundrisingového Běhu pro Paměť národa proběhne v sobotu 20. května od 11 hodin v pražské oboře Hvězda. Kromě běhu si účastníci budou moct vyzkoušet i netradiční sporty, poslechnout několik hudebních vystoupení nebo třeba zahrát deskové hry.

Prvního ročníku se zúčastnilo 480 běžců, nejstaršímu bylo 70 let, nejmladšímu 14. Organizátoři doufají, že letošní účast bude až dvojnásobná.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme