Za moderní formy terapie začali bojovat psychiatři

Zdravotní pojišťovny příliš nepodporují moderní terapie. Například hipoterapii, léčbu pomocí koně, nebo canisterapii, léčbu pomocí psa, naše zákony vůbec neznají. Pojišťovny na ně tak nepřispějí ani korunu. Navíc české psychiatrické léčebny dostávají od státu necelá čtyři procenta z rozpočtu na zdravotnictví, což je polovina oproti státům západní Evropy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická léčebna Bohnice

Psychiatrická léčebna Bohnice | Foto: Psychiatrická léčebna Bohnice

Lékaři proto v Havlíčkově Brodě založili Svaz pracovníků psychiatrických ústavů. Chtějí přinutit ministerstvo ke změně zákonů a získat tak více peněz. Terapie jsou podle ředitele léčebny v Bohnicích Ivana Davida velmi účinné a současná situace je neudržitelná.

"Jestliže chceme používat tyto metody, tak samozřejmě musíme financovat z toho, co dostaneme od pojišťoven. Ty jaksi nepředpokládají, že se o pacienty staráme celodenně. Pojišťovny předpokládají, že pacienti leží celý den v posteli, což je nesmysl. My je musíme jednak nějakým způsobem léčit, ale i zaměstnat," připomněl David.

Milan Kopp, Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme