Za napadení šéfredaktora Respektu dva a půl roku vězení

Muž, který napadl šéfredaktora Respektu Tomáše Němečka, má jít na dva a půl roku do vězení. Rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 8. Obžalovaný František Čtrnáctý měl letos v lednu společně s dalším, dosud neznámým pachatelem přepadnout a zbít Němečka před jeho domem v Kobylisích. Motiv činu se ale neprokázal a Čtrnáctý svou vinu od počátku popíral.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Čtrnáctý uvedl, že v době spáchaní činu byl u rodičů, což potvrdili jeho otec a sestra. Soud však obžalovanému ani jeho příbuzným neuvěřil. Soudkyně rovněž přihlédla k jeho kriminální minulosti a nebezpečnosti útoku.

Obhájce Jakub Trčka chtěl, stejně jako napadený šéfredaktor, předvolat jako svědka také policejního informátora, který Čtrnáctého označil za pachatele. To ale soud zamítl.

Dnešní rozsudek není pravomocný, protože František Čtrnáctý se proti němu na místě odvolal.

Sám šéfredaktor Němeček říká, že ho výše trestu až tak nezajímá, důležitější pro něj bylo dozvědět se, jaký byl motiv útoku. "Já opravdu s odsouzením nebo neodsouzením pana Čtrnáctého nespojuju svůj další život, mně je pan Čtrnáctý v podstatě lhostejný. To, co jsem se chtěl dozvědět na tomto soudu, měl být motiv toho útoku, a v tom jsem se bohužel moc nepřiblížil od toho 17. ledna."

Šéfredaktora Respektu přepadli dva muži 17. ledna před jeho domem. Pachatelé ho nejprve několikrát udeřili pěstí, do obličeje mu nastříkali slzný plyn a srazili ho na zem. Pak do něj ještě chvíli kopali. Němeček následně strávil přibližně týden v nemocnici.

Marika Táborská, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme