Za nehodu rolby soud řidiče nepotrestal

Za loňskou havárii rolby v Rokytnici nad Jizerou, při které se zranilo 14 lidí, z toho pět těžce, soud nevynesl žádný trest. Řidič hrozilo za obecné ohrožení až deset let vězení. Podle soudu za nehodu nemohl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová rolba | Foto: Martin Martínek

Jak řekl soudce Okresního soudu v Semilech Martin Fišer, nehodu podle znaleckého posudku zavinila souhra technických závad.

"Obžalovanému bylo kladeno za vinu, že nehodu zavinil tím, že nechal to vozidlo přetížit, že vezl více lidí, než kolik vézt mohl, a tím, že řídil nesprávným způsobem. To znamená, že do kopce jel na trojku, nikoliv na dvojku."

"Jednání obžalovaného nemůže být posouzeno jako trestný čin, protože provedeným znaleckým posudkem bylo prokázáno, že tyto dvě okolnosti na vznik té dopravní nehody neměly vůbec žádný vliv," vysvětlil soudce.

Soud proto případ postoupil Městskému úřadu v Jilemnici jako přestupek. Za to, že místo povolených sedmi vezl celkem sedmnáct pasažérů, řidiči rolby hrozí pokuta.

Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme