Za nehodu v opilosti bude žalobkyni snížen plat

O čtvrtinu snížený plat bude půl roku pobírat ostravská státní zástupkyně Petra Tittková. Je to trest za to, že letos v červenci v opilosti zavinila dopravní nehodu. V kárném řízení o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Žalobkyně v létě přímo před budovou zastupitelství najela do dvou zaparkovaných policejních aut a zničila dopravní značku. Podle dechové zkoušky měla tři promile alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Státní zástupkyně Tittková dnes před soudem svou vinu uznala. Své chování vysvětlovala špatným psychickým stavem po návštěvě smrtelně nemocného kolegy. "Jsem si vědoma toho, že jsem pochybila a svého jednání velice lituji."

Spokojenost s verdiktem soudu vyjádřila obhájkyně Ivana Kabzanová. "Klientka se odvolání vzdala, přijímá trest."

Krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová sice uznala polehčující okolnosti, nicméně žádala trest nejvyšší - odvolání z funkce. "Kárný senát dal obrovskou důvěru a šanci paní doktorce Tittkové, které by si měla vážit. Já jsem si nechala lhůtu, takže teď to nebudu komentovat."

Marika Táborská, Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme