Za neúspěch doplňovacích voleb může i minimální propagace

Minimální propagace a nezájem médií - i to podle odborníků mohou být příčiny mizivé účasti voličů v doplňovacích volbách do Senátu na Strakonicku, a v částech Písecka a Prachaticka. K urnám během pátku a včerejška dorazilo pouhých 18 procent voličů. O post po Pavlu Rychetském, který se stal šéfem Ústavního soudu, svedou boj za týden Pavel Pavel z ODS a lidovec Josef Kalbáč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: David Veis

Podle politologa Bohumila Doležala může za nízkou účast voličů také to, že lidé na malých městech tolik neprožívají celostátní politiku. "Já si myslím, že ta velká neúčast je daná jednak jakousi přesyceností lidí volbami, jednak malou důvěryhodností senátu u veřejnosti a potom také ty doplňovací volby jsou něco tak mimořádného, že si toho lidi ani nevšimnou, když se to netýká přímo obce, třeba."

Doležal nevěří, že ani příští týden, kdy proběhne druhé kolo voleb, nebude účast o mnoho lepší. "Ve velkých městech je to trochu jiné, protože tam lidé žijí víc tou celostátní politikou než v takovém regionu jako jsou Strakonice."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme