Za nevýhodné smlouvy hrozí manažerům Čepra až osmileté vězení

Bývalí vysocí manažeři státního podniku Čepro Tomáš Kadlec a Alexandr Houska v úterý znovu stanou před soudem. Státní zástupce oba viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Na svědomí mají mít nevýhodné transakce a obchody s palivem, kterými prý Čepro připravili o více než 260 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První linka, která přemění plastový odpad na benzin, by měla fungovat již příští rok

První linka, která přemění plastový odpad na benzin, by měla fungovat již příští rok | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Část peněz se údajně podařilo dohledat na Kadlecově účtu ve Švýcarsku. V minulých letech na něj podle serveru Aktuálně.cz mělo dorazit v přepočtu přes 30 milionů korun.

Státní zástupce navrhl soudu, aby peníze zajistil. Dvojice obžalovaných podle soudu například uzavřela smlouvy na dodávku pohonných hmot a Čepro vyplatilo zálohy za miliony dolarů. Firma ale kontrakt nedodržela, benzín nedodala a zálohy nevrátila.

Část jednání s výslechem obžalovaných je neveřejná. Soud totiž uznal námitku advokátů, že by se jejich výpověď mohla týkat utajovaných skutečností.

Martin Drtina, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme