Za opakované řízení v opilosti čekají zemědělce veřejně prospěšné práce

Traktorista Milan Čurda z Tuháně na Semilsku, který loni "proslul" osmi promile alkoholu v dechu, je vinen z ohrožení pod vlivem návykové látky. Rozhodl o tom Okresní soud v Semilech, když posuzoval další Čurdovu nehodu, kterou zavinil po požití alkoholu. V červenci spadl s traktorem do požární nádrže nedaleko svého domu a policistům pak nadýchal do balónku dvě promile. V té době už přitom byl v podmínce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Čurda u soudu | Zdroj: ČTK

Za to teď dostal 400 hodin veřejně prospěšných prací a zákaz řízení na třicet měsíců. Navíc se musí podrobit protialkoholní léčbě. Milan Čurda trest přijal. Českému rozhlasu ale řekl, že měl smůlu, protože s traktorem ujel jen několik desítek metrů, když se ho snažil přeparkovat. Hájil se také tím, že k nehodě došlo pozdě večer na opuštěné cestě.

"Ten trest má mít hlavně výchovný účel a v tomto případě pan Čurda sám vyhledal lékaře, který by mu pomohl s tím jeho problémem s alkoholem," vysvětlil soudce Martin Fišer. "Takže mu byl uložen trest obecně prospěných prací, což je v podstatě trest alternativní, a neznamená to, že by také nemusel jít do vězení. Protože pokud nebude pracovat, tak do toho vězení půjde. Mohl by tam jít i v případě, že nedodrží povinnost léčit se," dodal soudce.

Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme