Za podvody ve hře Bingo padly přísnější tresty

Podvodníkům v kauze televizní loterie Bingo zpřísnil Městský soud v Praze jejich tresty. Hlavní organizátor podvodného losování, počítačový expert Pavel Fantyš, který upravil losovací program počítače, dostal o dva roky víc, než mu ukládal původní trest. Za mřížemi by tak měl strávit sedm let - pokud ho ovšem policie dopadne. Je totiž stále na útěku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čtyři z obžalovaných v kauze Bingo | Foto: Stanislav Zbyněk

Dalšímu z obžalovaných Romanu Hejdovi senát prodloužil pobyt ve vězení na šest let z původních tří. Zbývajícím pěti mužům vyměřil tresty v rozmezí od pěti do pěti a půl roku vězení. Podle předchozího rozsudku měli ve věznici pobýt jen několik měsíců.

"Vytvořili dojem, že v této společnosti nelze věřit snad už vůbec nikomu a ničemu," odůvodnil razantní zvýšení trestů soudce.

S rozsudkem jsou všichni odsouzení nespokojeni, potvrdil jeden z nich Petr Ježek. "Ten pan soudce ten se vůbec tomu nevěnoval. Ten to sfouknul ze stolu a zbavil se toho případu. Samozřejmě se odvoláme."

Proti sedmiletému vězení se na místě odvolal Fantyšův obhájce Josef Lžičař. Hlavně kvůli tomu, že senát nevyslechl zástupce kanadské společnosti, se kterou Fantyš v rámci loterie Bingo spolupracoval. "Není jisto, jak všechno se v rámci této kanadské společnosti stalo."

Muži byli obviněni z mnohamiliónových podvodů spojených s doplňkovou hrou Nová šance. Podle obžaloby se nepoctivě obohatili o víc než 27 miliónů korun. Počítačový expert Pavel Fantyš, který je na útěku, měl upravil program na losování tak, aby byly taženy tikety určených čísel. Spoluobžalovaný Roman Hejd pak sháněl za provizi fiktivní výherce. Zbylá pětice je stíhána kvůli pomoci k podvodu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme