Za pokousání revizora má jít černý pasažér na dva měsíce do vězení

Ostravský soud opět poslal do vězení pasažéra, který pokousal revizora. Odvolací senát přitom už jednou samosoudci vytknul přísnost a uložený nepodmíněný trest označil za nezákonný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajová doprava | Foto: F. Tichý

Pasažér Tomáš Labda tvrdí, že si nestihl koupit lístek. Kontroloři ho měli násilím zadržet v tramvaji a on jednoho z nich pokousal. Dosud netrestaný mladý muž má za to strávit dva měsíce ve vězení s dozorem.

Soudci Michalu Bendovi takový verdikt připadá spravedlivý. "Pan obžalovaný zaujal k celé věci takový postoj, tvrdí, že za všechno můžou ti revizoři. Ale ono bylo zjištěno a prokázáno, že ti revizoři postupovali velmi tolerantně. On ale reagoval tak, jak reagoval, začal je napadat, a pak oni vlastně mu jen zabránili v dalším napadání tím, že ho znehybnili."

Pasažér se na místě proti verdiktu odvolal. I žalobkyně nevyloučila, že podá odvolání ve prospěch obžalovaného, sama totiž navrhovala pouze podmínku.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme