Za pokus o uplácení poslance Ploce udělil soud podmínku

Vinen podplácením poslance ČSSD Pavla Ploce je podle semilského okresního soudu Pavel Šrytr, bodyguard a řidič zavražděného podnikatele Františka Mrázka a jeho spolupracovníka Tomáše Pitra. Dostal za to podmíněný trest dvacet měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Šrytr | Zdroj: ČTK

Pavel Šrytr, bývalý policista a Plocův spolužák, podle soudu nabídl loni v červnu nově zvolenému poslanci pět milionů korun za přestup do Strany zelených, což by ovlivnilo rozložení sil v Poslanecké sněmovně. Šrytr to však nadále odmítá.

Přímý důkaz proti obžalovanému chyběl. Jak Českému rozhlasu řekla soudkyně Stanislava Behenská, k vynesení rozsudku ale postačila i řada důkazů nepřímých. "Obhajoba neustále namítala, že to je tvrzení proti tvrzení. Ano, jsou tady dvě základní tvrzení, ale máme tady další důkazy, které krok po kroku potvrzují to, co uvádí Pavel Ploc."

Pavel Šrytr setkání s poslancem Plocem nepopírá. Tvrdí ale, že o úplatku vůbec nemluvili, prý měli domlouvat spolupráci při koupi horského hotelu. Rozsudek semilského soudu zatím není pravomocný. Šrytrův obhájce se proti němu na místě odvolal, a případem se proto bude zabývat krajský soud.

Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme