Za pomluvu může jít pachatel až na několik let za mříže

Kuriózní případ zneužití osobních údajů řeší policisté na Zlínsku. O víkendu někdo naházel do poštovních schránek v jednom z činžovních domů v Otrokovicích letáky s fotokopií gynekologické lékařské zprávy, z níž vyplývá, že jedna z obyvatelek domu trpí pohlavní nemocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šifrovaný text | Foto: Jan Rosenauer

Motivem nechutného činu je zřejmě pomsta. Policisté nyní zkoumají pravost zprávy a hlavně jejího původce. Podrobnosti mi řekl mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček: "Máme několik vyšetřovacích verzí. Jako ta nejpravděpodobnější se nám jeví, že se může jednat o jednání bývalého manžela, který již po delší dobu má různé útoky nebo výtky vůči této rodině a jsou tam jakési problémy."

Leták obsahoval osobní údaje osmatřicetileté ženy včetně rodného čísla a byl doplněn i její fotografií. "Prozatím případ šetříme jako podezření z trestného činu zneužití osobních údajů ale také podezření z trestného činu pomluvy." Pachateli při prokázání viny hrozí několikaleté vězení.

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme