Za požár diskotéky padly dvakrát čtyři roky vězení

Dva čtyřleté nepodmíněné tresty uložil dnes karvinský soud za požár v diskotéce U Vlka. Při incidentu předloni zemřela sedmnáctiletá dívka a dalších sedm desítek lidí bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Podle soudce odpovědnost za tragédii nesou spolumajitel podniku Pavel Vlk a Alexander Bosnay. Právě Bosnay odpálil zábavní pyrotechniku, od které se vznítil strop podniku.

Po vypuknutí požáru na diskotéce vypukla panika. V jedné z místností zůstala uvězněna dívka, jíž už se nepodařilo dostat ven a zahynula. Desítky lidí utrpěly zranění, které má pro mnohé trvalé následky.

Na lavici obžalovaných usedl i házenkářský reprezentant Michal Brůna. Toho ale soud zprostil obžaloby. Podle předsedy senátu se neprokázalo, že se na odpálení světlice podílel.

Obžalovaným hrozilo za obecné ohrožení tři až deset let vězení. Vlk, Bosnay i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozsudku odvolají.

Bosnay přiznává, že svého počínání dodnes lituje. "Není to nic příjemného, protože ta holka byla moje strašně dobrá kamarádka a spousta lidí, kteří tam byli popáleni, byli moji kamarádi. Je mi to líto a určitě cítím vinu," řekl.

Podle hasičů nemusely být následky požáru tak vážné, kdyby majitel podniku dodržel všechna bezpečnostní opatření. V objektu nefungovaly únikové východy.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme