Za problémy s registrem vozidel jsou také manažerská selhání, myslí si Dobeš

Tři vysoce postavené státní úředníky v pátek odvolal kvůli potížím centrálního registru vozidel ministr dopravy Pavel Dobeš. Dva měsíce trvající audit odhalil podle něj chyby náměstka Ivo Tomana a ředitelů dvou odborů ministerstva - Tomáše Kulmana a Petra Musila. Úřad opustí nejpozději koncem října.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolaný náměstek ministra dopravy Ivo Toman na snímku z března 2011

Odvolaný náměstek ministra dopravy Ivo Toman na snímku z března 2011 | Zdroj: ČTK

„Myslím, že jsme zcela zjevně udělali řadu věcí, které jsme měli udělat jinak, nicméně je to také manažerské selhání těch, kteří se na projektu podíleli,“ tvrdí Dobeš.

„Řídící výbor je problematika pana náměstka Tomana, vnitřní správa a IT pan Kulman a odbor silničních vozidel pan Musil,“ dodal ministr.

Z auditu podle ministra Dobeše také vyplývá, že za špatné fungování registru můžou také předchozí vedení ministerstva.

Nový centrální registr vozidel spustil resort dopravy začátkem července, po hodině provozu selhal a od té doby má potíže. Několik dní dokonce nefungoval vůbec. Ministerstvo kvůli tomu vyřizuje více než stovku žádostí o odškodnění.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme