Za rasový útok padla dvouletá podmínka

2 roky podmínky - takový je trest pro Martina Stiskalu za rasový útok na 19letého Róma v Jeseníku. V druhém případě, kdy měl společně s Martinem Hejným vyhrožovat a nahánět skupinku Rómů po městě, soud oba mladíky zprostil obžaloby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Oběma mladíkům hrozily až ři roky vězení. I když byl Stiskala v lednu odsouzen za útok na rómský pár Žigových, verdikt byl zrušen a je úproto nepravomocný. Soudce proto na něj pohlížel jako na netrestaného. Uložil mu dvouletý podmíněný trest a zároveň mu nařídil pravidelný kontakt s probačním úředníkem. Proti dnešnímu rozsudku se ale na místě odvolala státní zástupkyně. Stiskala i jeho právní zástupce Josef Cholasta si ponechali lhjůtu na rozmyšlenou. označil a mstu za Žigovy. "Mám takový pocit, že jsou tady určité tlaky, aby můj klient byl nepřiměřeně potrestán za skutek, který bohužel vykonal."

Martin Stiskala se vrátil zpět do vazební věznice. I když ho dnes soud propustil na svobodu, státní zástupkyně si proti tomu podala stížnost.

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme