Za smrt parašutistů může vadný padák

Za smrt dvou parašutistů pravděpodobně může výrobní závada na padáku. Radiožurnálu to řekl prezident Aeroklubu České republiky Vlastimil Dvořák. Při tandemovém seskoku včera nedaleko Mladé Boleslavi zahynuli dva lidé, dopadli na louku asi kilometr od letiště. Podle svědků se jim neotevřel ani hlavní ani záložní padák.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parašutista

parašutista | Foto: Jan Rosenauer

Dvořák si myslí, že ten, kdo padák ovládal, za neštěstí nemohl: "Podle prvních výsledků vyšetřování mohla za nehodu výrobní závada padáku. My jsme zastavili seskoky na těchto padácích dokud výrobce závadu nenapraví. Já si myslím, že ten člověk měl jenom smůlu, že si zrovna vzal ten padák, protože kdyby si ho vzal kolega, tak to vyšlo na kolegu."

Při tandemovém seskoku zahynul dvaačtyřicetiletý zkušený instruktor a o osm let mladší žena, která byla jeho žákyní. Parašutisté byli po dopadu z výšky tří kilometrů v bezvědomí. Jejich zranění byla tak vážná, že jim vzápětí podlehli.

V místním Aeroklubu se ještě nic podobného nestalo, tandempilot patřil mezi nejlepší a byl velmi zkušený, řekl Radiožurnálu vedoucí paravýcviku mladoboleslavského aeroklubu Václav Volf, který instruktora znal. Za nehodu nemůže ani počasí, podle Volfa bylo ideální.

Hostem dopoledního Radiožurnálu byl prezident Aeroklubu České republiky Vlastimil Dvořák. Celý rozhovor s ním si můžete poslechnout v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Bohužel se také stalo:
V Chrudimi při havárii zahynul pilot malého letadla
Při nehodě Cessny ve Švédsku zahynuli čtyři lidé
Parašutistce se neotevřel padák
Maďar nepřežil seskok na padáku
Dva američtí vojáci se zranili při cvičení v Bechyni

Jana Káninská, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme