Za smrt při hodině plavání soud vynesl podmíněné tresty

Za smrt sedmiletého chlapce, který loni utonul při hodině plavání, padly podmíněné tresty. Řediteli plavecké školy v Blansku Miroslavu Holánovi soud uložil dvouletý trest s odkladem na tři roky a tříletý zákaz činnosti. Instruktorce plavání Růženě Görnerové trest 1,5 roku se zkušební dobou na 2,5 roku. Podle soudu oba obžalovaní nedodržovali předpisy, a tím způsobili chlapcovu smrt. Školák na konci hodiny plavání zůstal nejméně 10 minut na dně bazénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plavecký bazén | Foto: Milan Baják | Zdroj: Český rozhlas

Obžalované soud uznal vinné z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Oba při výcviku plavání totiž porušili předpisy. Ředitel plavecké školy Miroslav Holán nechtěl verdikt soudu komentovat, stejně jako Růžena Görnerová, která neskrývala svou lítost. Podle soudu zanedbala své povinnosti, když si na konci hodiny nespočítala všechny děti ze své skupiny.

Vyšlo také najevo, že se ani neprovádělo fyzické předávání dětí mezi pedagogy a instruktory plavání. Na dodržování předpisů měl přitom dohlížet ředitel školy. Jeho obhájce Miroslav Petržela si ponechal lhůtu na odvolání.

Marika Táborská, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme