Za surové napadení anarchistů nejvýše 14 měsíců

Případ trojice skinheadů, kteří loni v listopadu na vlakovém nádraží v České Třebové surově zbili a skopali tři anarchisty, je uzavřen. Zatímco šestiměsíční podmíněný trest pro jednoho z útočníků už nabyl právní moci, řešil Krajský soud v Hradci Králové provinění zbývajících dvou. Vlastimil Pechanec, v současné domě stíhaný i za vraždu Roma Oty Absolona ve Svitavách, tak odešel se 14 měsíci vězení a jeho bratr Kamil pouze s podmínečným tříměsíčním trestem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S faktem, že soud celou věc posoudil jen jako výtržnictví, rozhodně nesouhlasí zmocněnec poškozených Jakub Polák. Útok totiž považuje za ideově motivovaný: "Pechanec by nenapadl ty anarchisty tenkrát na nádraží, kdyby nebyl vyzbrojen ideologií jenom proto, že patří k nějaké skupině mladých lidí, proto jsou terčem takového nenávistného hnutí, které z nich vyrábí nepřátelé tak, jako je vyrábí ze Židů. Tady připadá v úvahu ústavní stížnost, protože byla evidentně krácena práva poškozených a za druhé podnět ke stížnosti pro porušení zákona, protože soud se nevyrovnal s jasnými důkazy, že ten čin spáchala celá skupina osob ve spolupachatelství."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme