Švédsko 3:6 Česko

Za tragickou nehodu tramvají v Ostravě uložil soud tři roky vězení

Tři roky vězení - takový trest vyměřil Okresní soud v Novém Jičíně bývalému řidiči tramvaje Petru Hrochovi. Podle rozsudku zavinil loni v dubnu tragickou srážku tramvají na jednokolejné trati na okraji Ostravy. Petr Hroch zapomněl počkat až projede souprava z protisměru. Čelní střet nepřežili tři cestující a desítky dalších byly zraněny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič tramvaje Petr Hroch u Okresního soudu v Novém Jičíně

Bývalý řidič tramvaje Petr Hroch u Okresního soudu v Novém Jičíně | Zdroj: ČTK

Hrochovi hrozil až desetiletý nepodmíněný trest. Soud ale při vynášení rozsudku zohlednil špatnou úroveň zabezpečení trati. "Nebylo na úrovni 21. století," řekla doslova soudkyně Ivana Poláková. Podle ní se tak nemohlo zabránit selhání lidského faktoru.

Ostravský dopravní podnik prostřednictvím ředitele Františka Kořínka pochybení odmítá: "Pochopitelně to zabezpečení tam mohlo být kvalitnější. Nicméně, když schvaloval Drážní úřad tuto trať do provozu, schválil ji s bezpečnostním zabezpečením takovým, jaké tam bylo."

Obžalovaný Petr Hroch se na místě proti rozsudku odvolal.

O tragické havárii a jejím soudním vyústění jsme podrobně mluvili v Radiofóru. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ!

Přečtěte si také přímo o nehodě:
Havárii ostravských tramvají zřejmě způsobil řidič
Srážka tramvají v Ostravě si vyžádala dva mrtvé

Silvie Mikulcová, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme