Za tunelování Rubeny Náchod padly nepodmíněné tresty

Bývalý automobilový závodník Martin Koloc a čtyři někdejší manažeři Rubeny Náchod půjdou na pět let do vězení. Nepodmíněné tresty vynesl Krajský soud v Hradci Králové. Podle rozsudku obžalovaní firmě způsobili škodu za 125 milionů korun, přibližně stejně velká škoda Rubeně hrozila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koloc | Foto: buggyra.com

Podle státní zástupkyně Ilony Kufčákové obžalovaní finančními transakcemi zakrývali odčerpávání peněz z Rubeny. „Je možné toto jednání označit jako tunelování společnosti Rubena,“ prohlásila státní zástupkyně. Obžalovaní musí škodu zaplatit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Státní zástupkyně Ilona Kufčáková

„Jednání je dílem dokonané a dílem ve stadiu pokusu. To znamená, že ta částka, která byla soudem vyhlášena a které jsme se domáhali i v podaných obžalobách je částka dokonaná, o kterou obžalovaní předpokládáme obohatili sebe nebo jimi zastupované společnosti,“ upřesnila Ilona Kufčáková.

Obhájce dvou obžalovaných Ladislava Ježka rozsudek překvapil, počítal se zproštěním obžaloby. S největší pravděpodobností se proti rozsudku odvolá. Kauza tak zřejmě zamíří k Vrchnímu soudu v Praze.

Hradecký soud už Koloce a čtveřici bývalých manažerů jednou osvobodil s tím, že se nepodařilo prokázat, že by firmu poškodili. Soud dal obžalobě za pravdu v tom, že Martin Koloc dělal s Rubenou fiktivní obchody. Současně ale dospěl k závěru, že jí tyto transakce nijak nepoškodily.

Státní zástupkyně ale byla opačného názoru a pro Koloce požadovala až osm let vězení. Minulý rok v listopadu jí Vrchní soud dal za pravdu a vrátil případ do Hradce Králové. Krajský soud podle něj nedostatečně zhodnotil důkazy.

Igor Maňour, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme