Za tunelování Rubeny Náchod padly nepodmíněné tresty

Bývalý automobilový závodník Martin Koloc a čtyři někdejší manažeři Rubeny Náchod půjdou na pět let do vězení. Nepodmíněné tresty vynesl Krajský soud v Hradci Králové. Podle rozsudku obžalovaní firmě způsobili škodu za 125 milionů korun, přibližně stejně velká škoda Rubeně hrozila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koloc | Foto: buggyra.com

Podle státní zástupkyně Ilony Kufčákové obžalovaní finančními transakcemi zakrývali odčerpávání peněz z Rubeny. „Je možné toto jednání označit jako tunelování společnosti Rubena,“ prohlásila státní zástupkyně. Obžalovaní musí škodu zaplatit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Státní zástupkyně Ilona Kufčáková

„Jednání je dílem dokonané a dílem ve stadiu pokusu. To znamená, že ta částka, která byla soudem vyhlášena a které jsme se domáhali i v podaných obžalobách je částka dokonaná, o kterou obžalovaní předpokládáme obohatili sebe nebo jimi zastupované společnosti,“ upřesnila Ilona Kufčáková.

Obhájce dvou obžalovaných Ladislava Ježka rozsudek překvapil, počítal se zproštěním obžaloby. S největší pravděpodobností se proti rozsudku odvolá. Kauza tak zřejmě zamíří k Vrchnímu soudu v Praze.

Hradecký soud už Koloce a čtveřici bývalých manažerů jednou osvobodil s tím, že se nepodařilo prokázat, že by firmu poškodili. Soud dal obžalobě za pravdu v tom, že Martin Koloc dělal s Rubenou fiktivní obchody. Současně ale dospěl k závěru, že jí tyto transakce nijak nepoškodily.

Státní zástupkyně ale byla opačného názoru a pro Koloce požadovala až osm let vězení. Minulý rok v listopadu jí Vrchní soud dal za pravdu a vrátil případ do Hradce Králové. Krajský soud podle něj nedostatečně zhodnotil důkazy.

Igor Maňour, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme