Za účast na 'loupeži století' má jít Saleta na 9 let do vězení

Na devět let do vězení má jít za účast na loupeži století někdejší operátor bezpečnostní agentury Antonín Saleta. Podle zatím nepravomocného rozhodnutí pražského městského soudu má také uhradit škodu 154 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Saleta u Městského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Podle obžaloby Saleta zařídil, aby v přepadeném voze s penězi seděl strážce, který lupičům nekladl odpor. Bývalý voják i policista Saleta vinu odmítá.

Z loupeže policie původně vinila čtyři lidi: vedle Salety také Františka Hajna a členy Berdychova gangu Tomáše Půtu a Maroše Šuleje. Soudy je neshledaly vinnými.

Ozbrojení pachatelé v Praze v září 2002 přepadli v přestrojení za policisty pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury. To vyjíždělo od Citibank na Evropskou třídu.

Z auta pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny lupiči vzali 154 milionů korun, které policie nikdy nenašla.

Hlavní líčení s Tomášem Půtou a Františkem Hajnem (na snímku) v kauze takzvané loupeže století | Foto: ČTK

Lupiči uzavřeli tři členy posádky v zadním prostoru obrněného vozu a s ním odjeli k Řeporyjské spojce.

Tam zloději přemístili celou hotovost do připraveného osobního auta značky VW Golf a z místa odjeli. Policisté pak nalezli ohořelý vrak vozidla u obce Nenačovice v okrese Beroun.

Jana Zemanová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme