Za údajnou manipulaci s tendry v Nemocnici Na Homolce půjde 7 lidí k soudu

Státní zástupce obžaloval sedm lidí pro podezření z manipulace se zakázkami v pražské Nemocnici Na Homolce. Jde o tendry na digitalizaci chorobopisů a nákup gama nože z roku 2009. Škoda přesahuje 60 milionů korun. Podle serveru Lidovky.cz je mezi obžalovanými i bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý, který byl minulý týden propustěn z vazby po složení půlmilionové kauce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze, který případ dozoruje, však jména obžalovaných nekomentoval.

Nejpřísnější trest hrozí za uplácení dvěma z obžalovaných, a to pět až 12 let vězení. Obžalobu poslal Matula Městskému soudu v Praze, podle mluvčí soudu Markéty Puci tam zatím nedorazila.

Policie v minulosti obvinila v souvislosti s tendry na gama nůž a digitalizaci archivu Vladimíra Dbalého, jeho někdejšího náměstka a dalších pět lidí.

U zakázky na nákup gama nože údajně přijali úplatek 5,7 milionu korun, zmanipulováním tendru k chorobopisům podle kriminalistů způsobili škodu nejméně 57 milionů korun. Obvinění padla již loni, letos v únoru navrhla policie skupinu obžalovat.

Dbalý byl minulý týden v pátek propuštěn z vazby. Složil peněžitou částku, odevzdal pas a je pod dohledem probačního úředníka. Ve vazbě byl od loňského června.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme