Za ukrývání Kajínka tříměsíční trest

Podmíněný tříměsíční trest vězení s odkladem na zkušební dobu jednoho roku vyměřil Marii Černé Obvodní soud pro Prahu 5. Trestného činu se dopustila tím, že 40 dní ukrývala ve svém bytě dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle soudu Černá měla Kajínkův úkryt oznámit policii. Sám Jiří Kajínek při přelíčení potvrdil, že Marii Černou k tomu, aby jej skrývala, donutil. Soud ale uznal manželku orlického vraha vinnou z nadržování pachateli trestného činu. Marie Černá s rozsudkem nesouhlasí. Jak řekla Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, výrok soudu ji překvapil. Je totiž přesvědčená o tom, že všechny okolnosti hovořily v její prospěch.

Marie Černá se proti rozsudku odvolala. Případem se tak bude zabývat ještě Městský soud v Praze.

Dnešní soudní přelíčení se konalo z bezpečnostních důvodů za zdmi pražské pankrácké věznice. Podle generální ředitelky vězeňské služby Kamily Meclové tak byla zohledněna nebezpečnost Jiřího Kajínka, který u soudu vystoupil jako svědek. Českému rozhlasu pak Meclová potvrdila, že by v budoucnu měla být soudní přelíčení s nebezpečnými pachateli ve věznicích pravidlem.

Vězeňská služba podle ní vytvoří všechny podmínky pro to, aby se na konkrétní místo dostal nejen příslušný soudce a veřejnost, ale také média, pokud o to budou mít zájem.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme