Za Unii svobody nesmí kandidovat exkomunisté

Předsedkyně Unie svobody Hana Marvanová osobně vyzvala exkomunistu Richarda Nováka k odstoupení ze čtyřkoaliční kandidátky v Jihomoravském kraji. Marvanová při zasedání republikového výboru unie v Peci pod Sněžkou uvedla, že podle integrační smlouvy Unie svobody s Demokratickou unií nemá být na kandidátce do parlamentu žádný bývalý člen KSČ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Marvanová | Foto: Jan Rosenauer

Unie svobody totiž podle Marvanové musí dodržet závazky integrační smlouvy s Demokratickou unií, která mimo jiné vylučuje kandidaturu bývalých komunistů na kandidátkách do sněmovny. Novák se hájí tím, že své členství v KSČ nikdy netajil: "Já samozřejmě tuhle záležitost zvažuji. Čekám teď na projednání tohoto bodu na republikovém výboru a toto rozhodnutí samotné je otázkou nejenom mého osobního rozhodnutí, ale i krajského výboru Unie svobody Jihomoravského kraje, který mi vyslovil podporu. Tady se jedná o problém, že jsme měl údajně zatajovat členství k KSČ. Není tomu tak, proti tomu se samozřejmě budu hájit."

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme