Za uplácení soudního znalce v kauze podnikatele Savova padla tříletá podmínka

Českokrumlovský soud dal tříletou podmínku Michalovi Benešovi, který podle obžaloby nabídl úplatek soudnímu znalci. Chtěl tím prý ovlivnit zkoumání počítačových souborů, které obsahovaly klíčové důkazy proti podnikateli Františku Savovovi. Michal Beneš obvinění odmítá. Rozsudek ještě není pravomocný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Beneš se loni v prosinci sešel ve Velešíně na Českokrumlovsku se soudním znalcem v oboru kybernetika Jaroslavem Kothánkem a požádal ho o konzultaci.

Jaroslav Kothánek zkoumá počítačové soubory v kauze miliardáře Savova. Při schůzce měl Beneš Kothánkovi za manipulaci s důkazy proti podnikateli Savovovi nabídnout úplatek 4 miliony korun.

Soud začal řešit údajné uplácení spojené s podnikatelem Františkem Savovem

Číst článek

V současné době Savov pobývá v Londýně, v Česku je stíhán kvůli krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Podle vyšetřovatelů spolu s dalšími podezřelými údajně vytvářel fiktivní daňová přiznání, aby získal nárok na odpočet daně z přidané hodnoty.

Měl tak způsobit škodu za zhruba 650 milionů korun. Savov všechna obvinění odmítá.

Na začátku července tohoto roku soud v Londýně nepravomocně rozhodl, že má být Savov vydán do České republiky, podnikatel se proti rozhodnutí odvolal.

František Savov | Foto: archiv Františka Savova

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme